Executive Management Team

Stuart Love

Chief Executive Officer

Keomany Mayes

General Manager - Quality Assurance and Student Services

David Taylor

General Manager - Business Development

Kim Little

General Manager - Education and Training

Blaire McSorley

Executive Assistant

Management Team

Matt Cook

IT Manager

Fiona Shelton

Administration Manager

Laura Mavin

Admissions Manager

Tal Frenkel

Quality Assurance Manager

Kirsten Fisher

Education Manager

Sharon Wilson

Training Manager - Metro

Renaye Webb

Training Manager - Regional

Wade Dukes

Group Business Development Manager

Administration Team

Jemima Braniff

Administration Coordinator - Head Office

Abbey Tesch

Administration Officer

Braydon Thomas

Administration Officer

Ashley Burton

Admissions Officer

Bonny Thiel

Admissions Officer

Adele Smith

Campus Operations Assistant - Regional

Dominic Breslin

Campus Operations Assistant - Metro

Information Team

Dylan Davis

IT Support Officer

Quality Assurance Team

Chris Fitzgibbon

Quality Assurance Coordinator

Claudia Hitchins

Quality Assurance Coordinator

Marlisa Dell'Orefice

Quality Assurance Officer

Business Development Team

Nikki Stephens

Marketing Coordinator

Bjarne Lowien

Business Development Coordinator

Ian Belford

Business Development Coordinator

Ian Gowland

Business Development Coordinator

Jackson Screen

Business Development Coordinator

JJ Borrow

Business Development Coordinator

Lauren James

Business Development Coordinator

Erin Newman

Recruitment Administration Coordinator

Destiny Rigby

Recruitment Administration Officer

Training Team – Metro

Mandy Blundell

Training Coordinator - Health

Claire Holowczak

Training Coordinator - Business, Hospitality and Tourism

Leonie Blair

Training Coordinator - Business, Hospitality and Tourism

Angela Brown

Trainer and Assessor (Hospitality)

Cathy Cramond

Trainer and Assessor (Business & Hospitality)

Gareth Pritchard

Trainer and Assessor (Hospitality & Business)

Jo Heidke

Trainer and Assessor (Business & Hospitality)

Karen O'Doherty

Trainer and Assessor (Hospitality)

Kevin Dickinson

Trainer and Assessor (Business & Telecommunications)

Kylie Chamon

Trainer and Assessor (Commercial Cookery & Hospitality)

Libby Bergin

Trainer and Assessor (Community Services)

Maaki Tyson

Trainer and Assessor (Business, Retail & FSK)

Peter Millett

Trainer and Assessor (Commercial Cookery & Hospitality)

Ruth Torrens

Trainer and Assessor (Business)

Sandy Lee

Trainer and Assessor (Community Services & Individual Support)

Sara Charleson

Trainer and Assessor (Business, Hospitality & Tourism)

Sos Pedersen

Trainer and Assessor (Business)

Tegan McPherson

Trainer and Assessor (Business & Hospitality)

Wendy Gordon

Trainer and Assessor (Business, Hospitality & Tourism)

Training Team – Regional

Aaron Haycock

Training Coordinator - Business, Hospitality and Tourism

Bianca Griffiths

Training Coordinator - Foundation Skills

Samantha Allan

Training Coordinator - North Queensland

Cherrie Taylor

Trainer and Assessor (Foundation Skills)

Cloe Tyler

Trainer and Assessor (Commercial Cookery & Hospitality)

Deb Steinohrt

Trainer and Assessor (Individual Support)

Georgia Carter

Trainer and Assessor (Commercial Cookery and Hospitality

Janine Hegarty

Trainer and Assessor (Individual Support)

Lib McNaughton

Trainer and Assessor - Health

Rebecca Morton

Trainer and Assessor (Hospitality)

Rob Hamilton

Trainer and Assessor (Business and Hospitality)

Robbie Cavanough

Trainer and Assessor (Business, Business Administration & Hospitality)

Uncle David Boye

Trainer and Assessor (Business and Foundation Skills)

Zali Lawson

Trainer and Assessor (Individual Support)

Kati Hein

Assistant Trainer (Foundation Skills)

Saad Hammo

Assistant Trainer