Executive Management Team
Stuart Love
Chief Executive Officer
Keomany Mayes
General Manager - Quality Assurance and Student Services
David Taylor
General Manager - Business Development
Kim Little
General Manager - Education and Training
Blaire McSorley
Executive Assistant
Management Team
Matt Cook
IT Manager
Fiona Shelton
Administration Manager
Laura Mavin
Admissions Manager
Tal Frenkel
Quality Assurance Manager
Kirsten Fisher
Education Manager
Sharon Wilson
Training Manager - Metro
Renaye Webb
Training Manager - Regional
Bjarne Spelleken
Business Development Manager
Ian Gowland
Business Development Manager
Administrationย Team
Jemima Braniff
Administration Coordinator - Head Office
Abbey Tesch
Administration Officer
Braydon Thomas
Administration Officer
Bonny Thiel
Admissions Officer
Destiny Rigby
Admissions Officer
Tyra Hall
Admissions Officer
Adele Smith
Campus Operations Assistant - Regional
Dominic Breslin
Campus Operations Assistant - Metro
Information Team
Dylan Davis
IT Support Officer
Quality Assurance Team
Chris Fitzgibbon
Quality Assurance Coordinator
Claudia Hitchins
Quality Assurance Coordinator
Marlisa Dell'Orefice
Quality Assurance Officer
Business Development Team
Nikki Stephens
Marketing Coordinator
Ian Belford
Business Development Coordinator
Jackson Screen
Business Development Coordinator
JJ Borrow
Business Development Coordinator
Lauren James
Business Development Coordinator
Lauren Transton
Business Development Coordinator
Yvette Fitzpatrick
Business Development Coordinator
Mallory Nichols
Business Development Coordinator
Manisa Izdeen
Business Development Assistant
Training Team โ Metro
Claire Holowczak
Training Coordinator - Business, Hospitality and Tourism
Kim Harris
Training Coordinator - Childcare
Leonie Blair
Training Coordinator - Business, Hospitality and Tourism
Angela Brown
Trainer and Assessor (Hospitality)
Ashley Burton
Trainer and Assessor (Business)
Gareth Pritchard
Trainer and Assessor (Hospitality & Business)
Kevin Dickinson
Trainer and Assessor (Business & Telecommunications)
Kylie Chamon
Trainer and Assessor (Commercial Cookery & Hospitality)
Libby Bergin
Trainer and Assessor (Community Services)
Mandy Blundell
Trainer and Assessor (Health)
Peter Millett
Trainer and Assessor (Commercial Cookery & Hospitality)
Ruth Torrens
Trainer and Assessor (Business)
Sara Charleson
Trainer and Assessor (Business, Hospitality & Tourism)
Sos Pedersen
Trainer and Assessor (Business)
Waylon Carter
Trainer and Assessor (Hospitality and Foundation Skills)
Wendy Gordon
Trainer and Assessor (Business, Hospitality & Tourism)
Joanne Lambert
Assistant Trainer (Community Services)
Sam O'Brien
Assistant Trainer
Training Team โ Regional
Aaron Haycock
Training Coordinator (Business, Hospitality and Tourism)
Bianca Griffiths
Training Coordinator (Foundation Skills)
Cherrie Taylor
Trainer and Assessor (Foundation Skills)
Cloe Tyler
Trainer and Assessor (Commercial Cookery & Hospitality)
Deb Steinohrt
Trainer and Assessor (Individual Support)
Georgia Carter
Trainer and Assessor (Commercial Cookery and Hospitality
Kati Hein
Trainer and Assessor (Childcare & Foundation Skills)
Rebecca Morton
Trainer and Assessor (Hospitality)
Rob Hamilton
Trainer and Assessor (Business and Hospitality)
Robbie Cavanough
Trainer and Assessor (Business, Business Administration & Hospitality)
Saad Hammo
Trainer and Assessor
Uncle David Boye
Trainer and Assessor (Business and Foundation Skills)
Zali Lawson
Trainer and Assessor (Community Services and Individual Support)
Kathleen Atkins
Assistant Trainer